середа, 17 жовтня 2018 р.

Графічний дизайн - художньо-проектна діяльність по створенню гармонійного та ефективного візуально-комунікативного середовища. Графічний дизайн вносить інноваційний внесок у розвиток соціально-економічної та культурної сфер життя, сприяючи формуванню візуального ландшафту сучасності.

Графічний дизайн можна класифікувати за категоріями вирішуваних завдань:


  • Типографіка, каліграфія, шрифти, книжкове оформлення;
  • Фірмовий стиль (корпоративний стиль), у тому числі фірмові знаки, логотипи, брендбуки;
  • Візуальні комунікації, в тому числі системи орієнтації (навігаційні та інші піктограми);
  • Плакатна продукція, в тому числі рекламні плакати;
  • Візуальні рішення для упаковок продукції, в тому числі кондитерської і харчової;
  • Завдання веб-дизайну;
  • Візуальний стиль телевізійних передач та інших продуктів ЗМІ.



Графічний дизайн стає все більш популярною професією, об'єднуючою в роботі зі складним, багаторівневим предметом візуальної реальності принципів і методів різних фахових дисциплін. Крім візуального образу, тексту, простору, графічний дизайн освоює такі реальності, як рух, час, інтерактивність, і оперує все більш різноманітними засобами економічних, маркетингових та культурних комунікацій.
Професійне комп'ютерне програмне забезпечення:
  • Для офсетної поліграфіїAdobe Photoshop (робота з растровими зображеннями), Adobe Illustrator (робота з векторними зображеннями), Adobe InDesign і QuarkXPress(верстання сторінок);
  • Для зовнішньої реклами і трафаретного друку: Corel Draw.

вівторок, 16 жовтня 2018 р.

Онлайн-курси, веб-сайти

Онлайн-курси

«Основи 3D-моделювання»
На платформі EdEra скоро запуститься безкоштовний курс. Він для людей, які з нуля хочуть набути ґрунтовних знань із 3D-моделювання. Курс досить складний, але інформативний. І до речі, ця картинка – одна з робіт викладача курсу Олександра Сурніна. Попередня реєстрація вже відкрита.
Професійні курси від виробників програмного забезпечення
Adobe та Autodesk не тільки розробляють програмне забезпечення, але й навчають, як ним користуватися.
Adobe пропонує як різноманітні курси, так і навчальні матеріали. На Autodesk розміщено програмне забезпечення, яке можна використовувати безкоштовно в навчальних цілях, та онлайн-курси. Деякі з цих матеріалів безкоштовні, деякі – платні.

Веб-сайти

Motiongrapher
Міжнародний ресурс, присвячений анімаційному дизайну (motion graphics). Тут можна знайти інтерв’ю з експертами, які давно займаються анімаційним дизайном, корисні поради, а також зарядитися натхненням. До того ж, ресурс проводить щорічний конкурс – The Motion Awards. Можливо, хтось уже готовий ризикнути?
The Great Discontent
Те, що треба для натхнення! Ресурс публікує подкасти й інтерв’ю з сучасними митцями, мейкерами і тими, хто не боїться ризикувати. Можна не лише зарядитися ідеями, але й отримати практичні поради, для прикладу, як працювати з клієнтами чи як знайти час і для комерційних замовлень, і для творчості.
Телеграф
Сайт позиціонує себе як «журнал про український та світовий дизайн». На ресурсі можна знайти інтерв’ю з відомими дизайнерами, переклади матеріалів, авторські статті. Одна з цікавих рубрик – «Полезные ископаемые», де дизайнери діляться 7 улюбленими картинками, 6 талановитими дизайнерами, 3 ресурсами для натхнення.

Комп’ютерна графіка і дизайн: освітні ресурси від EdEra



Навчальні платформи

Lynda.com
Lynda.com пропонує курси для вивчення різних інтерфейсів: від Adobe Photoshop до After Effects. Окрім того, нещодавно там з’явилися навчальні матеріали з інших тем. Наприклад, курси з веб-розробки, програмування чи ведення бізнесу.
Підписка платна, але можна одним пострілом убити двох зайців. Нещодавно LinkedIn купив цю платформу і створив новий розділ – Learning. Якщо оформити підписку на нього, ви отримаєте і курси з Lynda.com, і доступ до навчальних матеріалів LinkedIn.
Pluralsight
Велика платформа з онлайн-курсами, що охоплюють теми, пов’язані з комп’ютерною графікою, дизайном та розробкою програмного забезпечення. На Pluralsight є можливість оцінити знання зі сфери, яка тебе цікавить, а потім підібрати курси відповідно до свого рівня знань. Крім цього, можна вивчати пакети Adobe, Autodesk та окремі програми для дизайну й прототипування.
До речі, ще один чудовий ресурс для вивчення ІТ – Code School. У 2015 році Pluralsight поглинув його, тож тепер на сайті можна оформити підписку одразу на дві платформи.
Udemy
На платформі Udemy можна знайти хороші авторські курси. Для цього уважно читайте відгуки користувачів. Курси платні, за деякі можна викласти до 300 $.
Втім, це не стосується читачів цього матеріалу. Лайфхак для вас: на сайті CouponFollow є купони-знижки для різноманітних платформ, зверніть увагу на розділ Udemy та дістаньте змогу придбати будь-який курс за 10 $.